ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 22:00

Elektrik-Elektronik Atıkları Projesi'ne destek veren firmalar ödüllendirildi

Elektrik-Elektronik Atıkları Projesine destek veren firmalar ödüllendirildi


Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde Honaz Belediyesi ve Denizli Organize Sanayi Bölge (DOSB) Müdürlüğü sponsorluğunda yürütülen Denizli İl Özel İdaresi 75. Yıl Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin Elektrik-Elektronik Atıklarının Değerlendirilmesi Projesi ödül töreni gerçekleştirildi. DOSB toplantı salonunda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına, Denizli Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül, Honaz Kaymakamı Turgut Gülen, Honaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Karlıdağ, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Kıvrak, Okul Müdürü İbrahim Ertan Aktaş, Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yorulmaz ve Denizli Temsilcisi Hakan Nizamoğulları, OSB işletmeleri temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

ÇEKÜD Başkanı Süleyman Yorulmaz, yaptığı konuşmada, Çevre Haftası olması münasebeti ile yoğun bir hafta programı yaşadıklarını ifade ederek, çevreye sahip çıkmanın sadece bu haftalarla sınırlı olmamasını istedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül de çevre duyarlılığı bakımından önemli bir projenin sonuçlarını aldıklarını ifade ederek, "Üç ay gibi kısa bir sürede okulumuz 3.5 ton e-atık toplayıp geri dönüşüm için ilgili yerlere teslim etti. Bu çalışma ile birlikte doğaya büyük bir katkılarının olduğuna inanıyorum. Doğayı korumamız, kollamamız ve bizden sonraki nesillere teslim etmemiz gerekiyor. Okulda idarecisinden öğrencisine kadar güzel bir çalışma sonucu proje amacına ulaşmıştır.” diye konuştu.

Honaz Kaymakamı Turgut Gülen ise dünyanın başbaşa kaldığı önemli sorunlardan birisinin geri dönüşüm olduğunu vurguladı. Gülen, "Bunu başaran ülkeler gelişme adına önemli işleri başarıyorlar. Ülkemiz bu konuda başlangıç aşamasındadır. Sivil toplum kuruluşları ve çevre kuruluşlarımızla bu sorunda önemli kademeler kaydedeceğimize inanıyorum. Teknolojinin gelişmesi ile sanayi kuruluşlarında üretilen ürünlerin ömürleri bittiğinde atık olarak ortaya çıkıyor ve bu atıkların geri dönüşümle ekonomi hayatına geri kazandırılması gerekmektedir.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Elektrik-Elektronik Atıklarının Değerlendirilmesi Projesi'ne en fazla katkıda bulunan sırasıyla Gamateks Tekstil AŞ, Ata Tekstil ve Bahar Tekstil temsilcilerine plaketleri protokol üyelerince verildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER