ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ocak 2014 Pazartesi 15:50

Elektriği ve suyu olmayan barakada yaşam mücadelesi veriyorlar

Elektriği ve suyu olmayan barakada yaşam mücadelesi veriyorlar


Manisa’da yaşayan 47 yaşındaki Gürsel Alkış, kendisi gibi engelli eşi 42 yaşındaki Sevim Alkış ile birlikte, elektrik ve suyu olmayan baraka gibi bir evde yaşam mücadelesi veriyor. Devamlı burnu kanadığı için yüzde 45 iş göremez raporu bulunan ve rahatsızlığından dolayı bir işe giremeyen Alkış, yetkililerden başlarını sokabilecekleri bir ev istiyor.

On gün önceye kadar eşiyle birlikte sokaklarda yaşadıklarını anlatan Gürsel Alkış, şu anda 2. Anafartalar Mahallesi’nde bir tanıdıklarının derme çatma, elektriği suyu olmayan evinde kaldıklarını söyledi: “Ne banyo yapabiliyoruz ne de soba yakabiliyoruz. Bu kış gününde çok zorluk çekiyoruz. Benim devamlı burnum kanadığı için bir işe giremiyorum ve yüzde 45 iş göremez raporum var. Menenjit hastası olan eşimin de yüzde 50 iş göremez raporu var.” dedi. Eski eşinden bir kızı olduğunu, onun da Eskişehir’de yetimhanede kaldığını ifade ederek, “Param olmadığı için 1,5 yıldır kızımı görmeye gidemiyorum. Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na müracaat ettik, üç ayda bir 200 lira vereceklerini söylediler. İkametgah adresimiz olmadığı için şu ana kadar daha o parayı alamadık. Eşim de üç ay bir 700 lira özürlü maaşı alıyor. Ben de eşim de çalışamadığımız için bu parayla geçinemiyoruz. Gücümüz yetmediği için ev kiralayamıyoruz. Biz hiç kimseden para istemiyoruz, biz sade başımızı sokabilecek bir ev istiyoruz. Devlet bize sahip çıksın. Biz devlete sığınmayalım da kime sığınalım?” şeklinde konuştu.

Önceden pazarlarda çorap satarak para kazanmaya çalıştığını anlatan Alkış, “Eşimin rahatsızlığından dolayı onu yalnız bırakamadığım için artık pazarlarda çorap da satamıyorum. Evde yalnız kalır ve ilaçlarını almazsa başını alıp gidiyor. Onun için sürekli onun yanında olmalıyım. Devletimiz, Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan Suriyeli kardeşlerimize sahip çıkıyor. Başkanımız, eşinin böyle bir yerde kalmasını ister mi? Biz de bu memleketin insanlarıyız. Onun için bize sahip çıkılmasını istiyoruz.” dedi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER