ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2013 Çarşamba 10:18

Elbistan’a İş-Kur Hizmet Müdürlüğü açılıyor


Türkiye genelinde 11 ilçede İş-Kur Hizmet Müdürlüğü açılması yönünde Bakanlar Kurulu'ndan karar çıktı. 11 İlçeden biri olan Elbistan’da İş-Kur Hizmet Müdürlüğü açılacak. Konu ile ilgili yetkililer Elbistan’a gelerek inceleme yaptılar. 10 Gün içerisinde hizmet müdürlüğünün açılması planlanıyor.

Bakanlar Kurulu, Türkiye genelinde ihtiyaca binaen 11 büyük ilçede İş-Kur Hizmet Müdürlüğü açılmasını kararlaştırdı. Karar kısa süre önce imzalanarak hayata geçirildi. 11 ilçe arasında Elbistan da yer alıyor. Bu nedenle Kahramanmaraş İş-Kur İl Müdürlüğü yetkilileri Elbistan’a gelerek inceleme yaptı. Kaymakam Metin Maytalman’ı da ziyaret eden heyet, SGK binası yanında bir de bina kiraladı. Sözleşme imzalandıktan sonra Elbistan İş-Kur Hizmet Müdürlüğü binası belirlenmiş oldu. Bölgede İş-Kur Hizmet Müdürlüğü 10 güne kadar hizmet vermeye başlayacak.

Personel atanması konusunda herhangi bir sorun yaşanmadı. Kaymakam Metin Maytalman, “İş-Kur Hizmet Müdürlüğü bölgemize hayırlı olsun. Hizmet noktasında İş-Kur’un yapacağı çalışmaların bir bölümü yapılabilecek. Gerekli personelin atamasının yağıldığı ve personel konusunda sıkıntı yaşanmayacağını öğrendik. Hizmet verilecek bina ile ilgili sözleşme yapılmış. Güzel hizmetler vereceğine inanıyorum.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER