ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Nisan 2013 Cumartesi 11:46

Elazığ'da yeni imar yolu çalışmalarına başlandı


Elazığ Belediyesi şehir trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak ve Çayda Çıra Mahallesi ile Zübeyde Hanım Caddesi’ni birbirine bağlayacak yeni imar yolu açma çalışmalarına başladı.

Teknokent önünde düzenlenen törene Vali Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ katıldı. Yolun tamamlanmasıyla Çayda Çıra Mahallesi’nde oturanların şehir merkezine çok daha kısa bir sürede ulaşacağını belirten Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, yaz aylarında bu yolu trafiğe açacaklarını söyledi.

Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Çakır ise 1.500 metre uzunluğu olan yeni imar yolunda ekiplerin çalışmalarına başladıklarını ve kısa sürede geniş bir yolun hizmete açılacağını ifade etti.

Vali Muammer Erol ise şehrin kuzey bölgesinde son yıllarda hızlı bir kentleşme yaşandığına ve bölgenin nüfusunun hızla yükseldiğine dikkat çekti. Erol, yeni açılacak imar yolu ile insanların daha kısa bir yoldan ve Çaydaçıra kavşağına girmeden yeni yerleşim alanına ulaşma imkânına sahip olacağını söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER