ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 13:58

Elazığ'da görme engelli vatandaşlar için konser


Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin yürüttüğü Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında, Fen Bilgisi Öğretmenliği 3. sınıf öğrencileri, görme engelli vatandaşlar için 'Gülen Gözler ve Gülümseten Yüreklerle Bir Geceye Var mısınız?' isimli projelerini hayata geçirdi.

Proje kapsamında, görme engelli vatandaşlar için bir konser etkinliği düzenlendi. Konserden elde edilen gelir ile görme engelli vatandaşlara, bir giyim mağazasına ait hediye çeki dağıtıldı ve Altınokta Körler Derneği'ne yardım yapıldı.

Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konseri Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rifat Çolak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Orhan Yavuz, Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İsmail Türkoğlu, Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi Fakülte Koordinatörü Doç. Dr. Erdal Canpolat, Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Refik Temiz, engelli vatandaşlar, öğrenciler ve çok sayıda davetli izledi.

Elazığ’ın yetiştirdiği sanatçıların solist olarak katıldığı konserde Türk Sanat Müziği eserleri seslendirildi. Doç. Dr. Erdal Canpolat, programa katılımın fazla olmasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Canpolat, "Biz toplumun yararına hizmet etmek için çalışıyoruz ve bu çalışmalarımız daha birçok projelere atacağımız imzalarla devam edecek. Hizmet sloganı ile hareket ederek toplumsal sorumluluk bilinci içerisinde insanlara daha fazla faydalı olmaya çalışacağız. Altınokta Körler Derneği yararına düzenlediğimiz bu projede başta Rektörümüz Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Refik Temiz ise 2000 yılında kurulmuş olan derneklerinin kamu yararına hizmet veren bir sivil toplum örgütü olduğunu, amaçlarının, görme engellilerin eğitimi ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak ve onları topluma kazandırmak olduğunu ifade etti.

Elazığ'da 700’ün üzerinde görme engellinin bulunduğuna dikkat çeken Temiz, konser biletlerinden elde edilen gelirin engelliler yararına kullanılacağını, konsere desteklerinden dolayı Fırat Üniversitesi’ne teşekkür ettiğini söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER