ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 17:20

Elazığ'da engelliler topluma kazandırılıyor


 ‘Engelsiz Yaşam ile Sağlıklı Günlere’ projesi ile engelliler topluma kazandırılıyor.

Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ Şube Başkanı Naci Demirpolat, SODES kapsamında Elazığ’da engellilere yönelik engelsiz yaşamla sağlıklı günlere adlı proje yürüttüklerini kaydetti. Proje ile izcilik nedir nasıl olmalıdır şeklinde eğitim verdiklerini belirten Demirpolat, "Engelliler hayata nasıl tutulmalıdır, hocalarımız bu engelli kardeşlerimize eğitim veriyor." dedi.

Gençlik Spor İl Müdürlüğü'ne ait olimpik havuzda engellilere yüzme öğrettiklerini vurgulayan Demirpolat, "Engelli denince aklımıza dilenci, mağdur, fakir insanlar gelmektedir. Biz bu insanları toplumla kaynaştırmayı hayata adapte etmeyi kendilerinin elinde olan veya olmayanları kendilerine sunarak sosyal aktiviteler de bulunmalarını sağlıyoruz." diye konuştu.

Engelsiz yaşamla sağlıklı günlere projesinin devam edeceğini de ifade eden Demirpolat, "Bahar mevsiminde çadır kamplar kuracağız akabinde Çanakkale’ye gideceğiz ağustos ve eylüle kadar etkinliklerimiz sürecek. Engelli vatandaşlara yardım ettiğimiz için mutluyuz. Bu tür sosyal projelere destek veren Elazığ Valiliği ve SODES yetkililerine teşekkür ederim." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER