ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 00:47

Elazığ'da engelliler iftar sofrasında bir araya geldi

Elazığ Belediyesi tarafından engelli vatandaşlar ve aileleri için iftar programı gerçekleştirildi.


Elazığ Belediyesi ve Kent Konseyi tarafından tertiplenen programa 7 dernek temsilcisi ve üyeleri, Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Kent Konseyi Başkanı Haluk Çakır, Belediye Başkan Yardımcıları ve bazı birim müdürleriyle engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Elazığ'da özel bir restoranda tertiplenen programda, engelliler platformu çerçevesinde iftar yemeğine Elzerem, Al nokta körler derneği, Omur ilik felçliler derneği, Şizofren dayanışma ve yardımlaşma derneği, işitme engelliler derneği, Türkiye sakatlar derneği ve Türkiye omur ilik felçliler dernekleri Elazığ Şubesi yetkileri ve üyeleri katıldı.

Programla ilgili görüşlerini belirten Kent Konseyi Başkanı Haluk Çakır, "Bu güzel gece dolayısıyla katkılarını bizlerden esirgemeyen Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’na minnettarız" dedi.

Down Sendromlular Derneği Elazığ Başkanı Fethi Ahmet Balın, "Bu iftar yemeği sayesinde tüm engelli vatandaşlarımız bir araya gelme fırsatı yakaladı ve engelli aileleri de çocuklarıyla yakınlarıyla ev haricinde bir mekânda toplu olarak iftar gerçekleştirme fırsatını buldu, son derece mutluyuz" diye konuştu.

Engelli vatandaşlar ile toplu iftar yemeğinde bir araya geldikleri için son derece mutlu olduğunu belirten Selmanoğlu, güzel bir akşam yaşadıklarını kaydederek, "Davete icabet eden tüm engelli ve engelli yakınlarına teşekkür ediyorum" dedi.


 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER