ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 13:09

Elazığ'da Cumhuriyet coşkusu

Elazığda Cumhuriyet coşkusu


Elazığ'da Cumhuriyet'in kuruluşunun 90. kuruluş yıl dönümü törenle kutlandı.

Elazığ Valiliği önünde gerçekleştirilen kutlama törenine Vali Ömer Faruk Koçak, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Kolordu Komutanı Korgeneral Orhan Akbaş ile askeri ve mülki erkan katıldı. Çeşitli okullardan öğrencilerin katıldığı tören, Vali Koçak, Belediye Başkanı Selmanoğlu ve Kolordu Komutanı Korgeneral Akbaş'ın vatandaşları ve katılımcıları selamlaması ile başladı.
Selamlama merasimi ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Vali Koçak yaptığı açıklamada, "Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90. yılını kutladığımız bu günde sizlerin çok iyi bildiğiniz tarihi gerçekleri bir kez daha anlatmayacağım. Hiç şüphesiz Cumhuriyetimizin kuruluşu ve ülkesindeki eşsiz istiklal mücadelesi, hepimizin haklı gururu, milli birliğimizin ve kardeşliğimizin beratı, geleceğimizin de teminatıdır." dedi.

Konuşmaların ardından Cumhuriyet ile ilgili şiir okundu, Elazığ Belediyesi mehter takımı sahne aldı. Mahalli halk oyunlarının sergilenmesinin ardından Cumhuriyet Bayramı kutlaması askeri tören geçişi ile son buldu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER