ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 21:21

Elazığ Anadolu İmam Hatip Lisesi, Arapça Bilgi Yarışması'nda birinci oldu

Elazığ Anadolu İmam Hatip Lisesi, Arapça Bilgi Yarışmasında birinci oldu


Elazığ Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Hatay İskenderun İmam Hatip Lisesi, Arapça Bilgi ve Etkinlik yarışmasında birinci oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Arapça Akademi Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Arapça Bilgi ve Etkinlik yarışmalarının 4'üncüsü Hatay'da gerçekleşti.
Yarışmaya Elazığ Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcıları Hikmet Usal, Bahattin Erdoğan ve meslek dersi öğretmeni Yusuf Ergen ile öğrenciler katıldı.

İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen 4. Uluslararası Bilgi Yarışması'na 11 il imam hatip lisesi katılırken çok çekişmeli geçen bilgi yarışmasında birinciliği Elazığ’ı temsilen katılan, Elazığ Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Hatay İskenderun İmam Hatip Lisesi paylaştı.

Elazığ Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ekrem Cengiz yarışmada birinci olan öğrencileri tebrik ederek açıklamasında şunları söyledi: "Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Arapça Akademi Derneği tarafından geleneksel hale getirilen 4. Uluslararası Arapça Bilgi ve Etkinlik yarışmalarında Elazığ’ı layıkıyla temsil ettik ve birinciliği Hatay İskenderun İmam Hatip Lisesi ile paylaştık. Yarışma oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçti. Yarışmada emeği geçen idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve başarılarıyla göğsümüzü kabartan öğrencilerimize teşekkür ediyorum."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER