ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2014 Cuma 14:28

El emeği, Beylikdüzü’nde gelire dönüşüyor


Beylikdüzü Belediyesi’nin öncülüğünde el sanatlarının farklı dallarında eğitim alan bayanlar, aynı zamanda eserlerini satma imkanı yakalayarak, ev bütçelerine katkıda bulunuyor.

Beylikdüzü Belediyesi Aktif Kadın Girişimciliği Projesi kapsamında eğitim alan kursiyerler tarafından yapılan el emeği göz nuru çalışmalar, Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde görücülerini bekliyor. Ev hanımlarından oluşan kursiyerleri ziyaret eden ve eserleri tek tek inceleyen Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Av. Ercan Ay, kursiyer arasında ressam olan Mübeccel İmamoğlu'ndan eserlerle ilgili bilgi aldı. Ay, "Bu çalışmaların hepsi takdire şayan eserler. Hepinizi başarınızdan dolayı tebrik ediyorum. Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun’un da sizlere selamlarını iletiyorum." diye konuştu. El sanatları hocası ve aynı zamanda ressam olan Mübeccel İmamoğlu ise Başkan Uzun’a desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Sergide deniz kabuğundan, kurdaleye, simden boncuğa, çiçekten boyaya, yastıktan muma kadar el emeği, göz nuru birçok çalışma bulunuyor.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER