ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Nisan 2014 Cuma 15:46

Ekspres otobüslerin güzergahı uzatıldı

Ekspres otobüslerin güzergahı uzatıldı


Samsun’da Samulaş tarafından Özel Halk Otobüsleri Derneği ile işbirliği içinde işletilen Ekspres Otobüsler Pazartesi gününden itibaren Belediyeevleri’ ne kadar gidecek.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile Stad Kavşağı arasında hizmet veren E1 ve Taflan ile Stad Kavşağı arasında hizmet veren E2 Ekspres otobüs hatları, doğuya doğru Belediyeevleri ve Erdoğan Dündar Bulvarı (Hasköy Vadi Bulvarı) kavşaklarını kapsayacak biçimde uzatılacak. Daha önce, UKOME tarafından Belediyeevleri Köprülü Kavşağının inşaatı nedeniyle bekletilen karar ile ekspres otobüslerinin hizmetinin önemli bir eksiği ortadan kaldırılmış olacak.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan bu konuda gerekli yazılı talimatın kendilerine ulaştığını ifade eden Samulaş yetkilileri, ekspres otobüs hattı uygulamasının Samsun halkının büyük beğenisini kazandığını söyledi.

Uzun süredir Belediyeevleri ve civarından bu konuda talep geldiğini söyleyen Samulaş İşletme Müdürü Ziya Kalafat, “Ekspres otobüslerimiz, Atatürk Bulvarı üzerinde Sanayi, Belediye Evleri, Hasköy Vadisi duraklarına uğrayarak zirve saatte 8 dakika aralıklarla hizmet vereceklerdir.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER