ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Nisan 2013 Salı 19:28

Eksi DMO binası, Maliye Sarayı oluyor

Eksi DMO binası, Maliye Sarayı oluyor


Samsun Defterdarı Hayati Dinç, hizmete kapatılan ve otel olması amacıyla üç defa ihaleye çıkartılan eski Devlet Malzeme Ofisi binasının olduğu araziye Maliye Sarayı’nın yapılacağını açıkladı.

Cihan Haber Ajansı’na(Cihan) konuşan Samsun Defterdarı Hayati Dinç, 2008 yılında hizmete kapatılan ve atıl durumda duran Devlet Malzeme Ofisi(DMO) binasının ne amaçla kullanılacağı konusunda bilgi verdi. İlkadım İlçesi’nde yer alan DMO binası yerine otel yapılması amacıyla daha önce üç defa ihale düzenlendiğini söyleyen Samsun Defterdarı Hayati Dinç, "Söz konusu alan imarda otel alanı olarak geçiyor. Daha önce üç defa ihale düzenlendi ancak otel projesi hayata geçirilemedi. Buraya Samsun Maliye Sarayı’nın yeni binası yapılacak." dedi.

BİNALAR TEK ÇATI ALTINDA TOPLANACAK

Samsun Maliye Sarayı binası projesi ile ilgili olarak Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi yazışmalar yaptığını anlatan Samsun Defterdarı Hayati Dinç “Yeni yapılacak Maliye Sarayı’nın içerisinde kent içerisinde dağınık yerlerde olan Küçük ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı, Vergi Dairesi Başkanlığı ve Zafer Vergi Dairesi Başkanlığı’nın yer alması planlanılıyor “diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER