ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 22:06

EKO okullardan 'temiz çevre mesajı' Mudanya'da verildi


Bursa'nın Mudanya ilçesinde Kent Konseyi bünyesindeki Çevre ve Sağlığı Çalışma Grubu, ilçedeki okullar ile Atatürk EKO okullarının ortak katılımıyla “Çevre Şenliği” düzenledi. Mudanya’dan ve Bursa’dan 20 okul ve 500 öğrencinin katılım sağladığı etkinlik, okulların İskele Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Mudanya Belediye Bandosu eşliğinde Mütareke Meydanı’na kadar yürüyen öğrenciler ve vatandaşlar, ellerindeki çevre mesajlı pankartlarla vatandaşlara çevre bilincini aşıladı.

Çevre sağlığının önemine dikkati çeken Kent Konseyi Çevre ve Sağlığı Çalışma Grubu Başkanı Nurten Çıkıkçı, çevrenin yüksek betonlara değil, yeşile adanması gerektiğinin altını çizdi. Mudanya Belediyesi olarak evlerden bitkisel atık yağ toplama kampanyası başlattıklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Seçil Pınar İncecik ise, çevreyi koruma adına kendilerin 5 kilogram atık yağ getirenlere bir kilogram temiz yağ vereceklerini belirtti. Bursa Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Eyüp Gül de, 5 Haziran Dünya Çevre Günü öncesinde gerçekleşen bu organizasyonla çocukların ve vatandaşları bilinçlendirme arzusunda olduklarını kaydetti.

Konuşmalar ardından okulların atık maddelerinden hazırladıkları çeşitli objelerin bulunduğu stantlar izlenime açılırken, okulların hazırladıkları defile, tiyatro, koro, ritm grubu, skeç ve zumba dansı gösterileri izleyenlere çevre mesajları verdi. Programa Mudanya Belediye Başkan Yardımcısı Seçil Pınar İncecik, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Eyüp Gül, Kent Konseyi Başkanı Soyer Kazancı, Çevre ve Sağlığı Çalışma Grubu Başkanı Nurten Çıkıkçı ile çok sayıda öğrenci katıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER