ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 16:48

"Ekmek israfının takipçisi olacağız"


Sinop Boyabat Kaymakamı Bilal Bozdemir, Türkiye geneli başlatılan ‘Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası’ çerçevesinde yaptığı konuşmasında ilçedeki ekmek israfının takipçisi olacaklarını söyledi. Kampanyanın amacına ulaşması adına gayret göstereceklerini ifade eden Bozdemir, tertiplenen kampanyanın bilgilendirme toplantısına katılamayanlara gerekirse kendi gidip ekmek israfı hakkında bilgi vereceklerini söyledi.

    Boyabat Endüstri Meslek Lisesi Salonu’nda yapılan ‘Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası’ bilgilendirme toplantısına Boyabat Kaymakamı Bilal Bozdemir, İlçe Müftüsü İsa Sağlam, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Refik Kayadibi, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) yetkilileri, okul müdürleri ve davetliler katıldı.

    Toplantını açılış konuşmasın yapan Boyabat Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür Refik Kayadibi, her gün çöpe giden ekmeklerle yapılabilecek yatırımlar hakkında bilgi verdi.

    İlçe Müftüsü İsa Sağlam ise dinin kutsal değerleri arasında yer alan ekmeğin Kur’an ile eş değer tutulduğunu söyledi. Daha sonra kürsiye çıkan Boyabat Kaymakamı Bilal Bozdemir, ‘Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası’ çerçevesinde ilk olarak ekmek üreticileri ile bir araya geldiklerini ve israfı önleme adına fırıncılardan söz aldıklarını kaydetti.

    Toplantının sonunda ‘Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası’ ile ilgili bir sunum yapan TMO görevlileri, ekmek israfını önleme ile ilgili bilgilerin yanı sıra israf edilen ekmeklerle yapılabilecek yatırımlar hakkında görsel sunumlar yaptı. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER