ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 11:42

Eğitimsiz bireyler ülkenin geleceğini de karartır


Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Vakfı Başkanı Erhan Özmen, eğitimden yoksun bireylerin, yalnızca kendi geleceklerini değil, ülkenin geleceğini de karartacaklarını söyledi.

Erhan Özmen yaptığı yazılı açıklamada, eğitimli toplumların, gelişmeye açık toplumlar olduğuna işaret ederek, “Eğitimden yoksun bireyler, yalnızca kendi geleceklerini değil, ülkenin geleceğini de karartırlar. Doğudan batıya; Türkiye’nin tüm illerinde, bölgeler arası gelişmişlik farkının ortadan kaldırılması, daha refah, daha gelişmiş, insanları daha mutlu bir Türkiye için eğitime daha fazla önem vermek zorundayız. Bugün ülkenin en önemli sorunlarından biri olan cari açığın kapatılabilmesi için teknolojik üretimin geliştirilmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda vakfımız işadamından, ara elemana kadar birçok eğitim programlarını akademik bir bakışla projelendirmeye başlamış ve bu konuda gelecek projelere de finansal destek sağlama kararı almıştır.” dedi.

Özmen, "'Orkidelerin bahçıvanları var, güllerin bülbülleri var. Kır çiçeklerine bir damla su verir misiniz' sloganı ile başlayan burs projemizin altyapı çalışmalarını tamamladığımızda başvuruları kabul etmeye başlayacağız” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER