ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 21:32

Eğitimine katkı sağlayan 51 iş adamına iki bakan teşekkür belgesi verdi

Eğitimine katkı sağlayan 51 iş adamına iki bakan teşekkür belgesi verdi


Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Aile ve Sosyal politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep’te eğitime katkıda bulunan 51 işadamlarına teşekkür belgesi verdi.

Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Geleceğimize Değer Katanlar Ödül Töreni’nde, eğitimde alt sıralarda yer alan Gaziantep’in üst sıralara çıkması için okul yaptıran, arsa temin eden 51 hayırsever iş adamlarına teşekkür belgeleri Bakan Fatma Şahin ve Bakan Nabi Avcı tarafından verildi. 871 okulda 340 bin öğrenci tarafından düzenlenen Çam Fıstığı Fidanı Yetiştirme projesi kapsamında başarılı olan 20 öğrenciye de tablet bilgisayar hediye edildi.

Eğitime yapılan yardımlardan dolayı hayırsever iş adamlarına teşekkür eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, ilk kez yüreğinin bu kadar umutla dolduğunu ve tünelin ışığının ilk kez bu kadar yakın olduğunu dile getirdi. Eğitimde Gaziantep’e ayrılan paranın haricinde ekstra 150 trilyon fazla paranın geldiğini belirten Bakan Şahin, hayırsever iş adamlar için şunları kaydetti: “Sizlerden Allah razı olsun, ben değil biz dediniz, bir değil bin dediniz. Tarihe iz bırakıyorsunuz. Her şey bitiyor. Makam bitiyor. Benim son dönemim. Bakanlığım bitiyor. Artık bittiği zaman ben torunlarıma ne anlatacağım. Ben torunlarıma, 8 tane kız öğrenci yurdunu ve damlaya damlaya göl olur dediğimiz parayı Gaziantep’in eğitimine gönderdik diyecem.”

Her şey de birinci olacağız diyen Şahin, bir şiir okuyarak devamlı hedefe gideceklerinin bilgisini verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın en güzel tarafının bu tür yardım toplantılarının olduğuna değinen Bakan Nabi Avcı da, “Eğitim kurumları yaptıran hayırseverlerin çok büyük bir şansı var. Çünkü onların amel defterleri hiç kapanmıyor. Her sabah okulda çocuklar defterlerini açtığı zaman, o deftere bir harf yazdıklarında, o hayırseverlerin defterlerine binlerce harf birden yazılıyor.” dedi.

Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin ise temel eğitimde 891 tane okulun yer aldığını ve derslik sayısının 9 bin civarında olduğunu belirterek daha 5 bin 300 tane derslik ihtiyacı olduğunu ifade etti.

Bu zamana kadar 51 hayırsever ile protokol imzaladıklarını belirten Vali Erdal Ata da bugünde 10 tane daha protokol imzalayarak Gaziantep’in eğitim sorununa çözüm bulmaya çalıştıklarını dile getirdi. 2014 yılına kadar 3 bin derslik yaptırmayı planladıklarını vurgulayan Ata, geçen yıl Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Gaziantep eğitimine 20 milyon lira kaynak aktarıldığı bilgisini verdi.

Konuşmaların ardından ayrıca 10 tane daha prokol imzalandı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER