ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 15:46

''Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi''


 ''Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi'' kapsamında, Ankara Valiliği ile TSK Mehmetçik Vakfı arasında 24 derslikli bir ilköğretim okulunun yapımı için protokol imzalandı.

     Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Valilik'te düzenlenen imza töreninde, TSK Mehmetçik Vakfı'nın Çankaya'da, merhum öğretmen Hafize İhsan Payaza adına 19 bin 600 metrekare arsa üzerine 24 derslikli ilköğretim okulu yaptıracağını söyledi.
     Ankara'da eğitim ve öğretimin sorunlarının çözülmesi için büyük gayret gösterdiklerini ifade eden Yüksel, ''Ankara'yı soluyan, ekmeğini yiyen, 'Ben Ankaralıyım' diyen ve bunu yüreğinde hisseden bütün hali, vakti yerinde Ankaralıları eğitime katkı yapmaya davet ediyorum'' dedi.
     2003-2013 yılları arasında kampanya çerçevesinde 266 projenin imzalandığını bildiren Yüksel, hayırseverlere teşekkür etti.
     TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Salih Güloğlu da merhum öğretmen Hafize İhsan Payaza'nın, TSK Mehmetçik Vakfı'na çeşitli gayrimenkulleriyle bir miktar para bağışladığını ve bu parayla okul yaptırılmasını vasiyet ettiğini anlattı.
     Ankara Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, gelecek günlerde 20'ye yakın protokol daha imzalayacaklarını dile getirerek, ''Ankara geçmiş 10 yılla kıyaslanınca 2012'de rekor eğitim desteği aldı. 2013'te Ankara'da 4 bin dersliğin inşası devam edecek. Ankara eğitimde altın çağını yaşayacak'' diye konuştu.
     Konuşmalardan sonra Vali Yüksel ile TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Güloğlu protokolü imzaladı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER