ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2014 Salı 14:41

Eğitimciler MEB Yasa Tasarısına tepki gösterdi


Türk Eğitim Sen Mersin Şubesi’ne bağlı öğretmenler Milli Eğitim Yasa Tasarısı’na tepki gösterdi.
Maliye binası önünde bir araya gelen eğitimciler TBMM Milli Eğitim Komisyonu’nda kabul edilen Milli Eğitim Yasa Tasarısını düzenledikleri eylemle protesto etti. Eğitimciler, "MEB elini yakamdan çek", "Paralel dediniz, Paraları yediniz", "Terazinin eşit tarttığı bir ülke istiyoruz" yazılı pankartlar açtı.
Türk Eğitim Sen Mersin Şube Başkanı Tevabil Akıncı yaptığı açıklamada tasarının kanunlaşması durumunda 4 yılını tamamlayan müdür, müdür yardımcısı, şube müdürü, milli eğitim müdürlerinin görevlerine son verileceğine dikkat çekti.

Bu yasanın sadece yöneticilerin mağduriyeti ile kalmayıp dershaneleri de ortadan kaldıracağını ifade eden Akıncı şöyle devam etti: "Dershanelerde çalışan öğretmen, personel mağdur edilecektir. 320 bin öğretmenin atama beklediği hesaba katarsak durumun vahameti bir kez daha ortaya çıkmıştır." diye konuştu.
Tayin korkusu, görevden alma korkusu yaşamadan uyanmak istediklerini vurgulayan Akıncı, ülke geleceğinin şekillendiği Milli Eğitim’in siyasallaşmasını istemediklerini söyledi. Basın açıklamasının ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER