ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2014 Salı 12:31

Eğitimciden çocuklara tatil kitabı önerisi

Eğitimciden çocuklara tatil kitabı önerisi


Zambak Yayınları İlkokul Yayın Yönetmeni Murat Olukpınar, okul döneminde derslerine çalışan çocukların yazın tatil kitabı okuyarak öğrendiklerini perçinlemesi gerektiğini vurguluyor.

Tatilde okumanın eğitime olumlu katkı yapacağını anlatan Olukpınar, şunları ifade ediyor:

“Tatil denince 3 ay hiçbir şey yapmadan oturmak gelmemelidir. Tatilde çocuklarımız; akrabalarını ziyaret etmeli, pikniğe ve tura gitmeli, arkadaşlarıyla doyasıya oynamalı, kitap okumalı ve ailesiyle bolca vakit geçirmelidir. Bunların hepsi gelişme döneminde olan çocuklarımızın sosyal ihtiyaçlarındandır. Sıcak yaz günlerinde çocuklarımız için en önemli ihtiyaçlardan birisi de onları eğlendirecek, hoş vakit geçirmelerini sağlayacak bir tatil kitabıdır.”

Kitap seçiminin de belli kriterlere dayandığını belirten Olukpınar, şöyle devam ediyor:

“Elbette rastgele bir kitap almak doğru bir davranış olmaz. Alacağımız tatil kitabı çocuklarımızın sene içinde öğrendiklerini, eğlenceli etkinliklerle tekrar ediyor olmalıdır. İçinde bilmeceler, bulmacalar, yetenek testleri, zekâ geliştirici oyunlar, fıkralar, karikatürler, şiir sayfaları, hikâye ve masallar yer almalıdır. Bunlarla birlikte hatta en önemlisi anne ve babaya saygı, çevreyi koruma, temizlik, dürüstlük, çalışkanlık, insan sevgisi gibi güzel davranışlara teşvik edici iletiler içermelidir.”

Yaz için pek çok yayını bulunan Zambak Yayın Grubu’na ait tatil kitaplarında şiirler, hikâyeler, masallar, fıkralar, karikatürler, akıl oyunları, bilmeceler, bulmacalar ve ders tekrarları da bulunuyor.

Zambak Yayınları Yaz Tatil Seti şöyle:

• 10 adet eğlenceli etkinlikler içeren fasikül (Tatilin her haftası için bir fasikül)
• Özgün Hikaye Kitapları
• Günlük Defteri
• Zeka Geliştirici OyunCD’si
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER