ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 11:09

Eğitim ve iş dünyası heyeti Kuzey Irak’a gitti

Eğitim ve iş dünyası heyeti Kuzey Iraka gitti


Edirne’den aralarında eğitim ve iş adamlarının bulunduğu bir heyet Kuzey Irak’a gitti.
Bölgedeki iş olanaklarını ve Türk Eğitim Kurumları’nın faaliyetlerini yerinde incelemek amacıyla heyet 3 gün süren bir programa katıldı.

    Edirne heyetine daha bölgede faaliyet gösteren Işık Eğitim Kurumları Genel Müdürü Yardımcısı Olgun Atlı eşlik etti. Ziyaret sırasında bölgede 20 yıldan bu yana anaokulundan üniversiteye kadar eğitim her alanında takdirle adından söz ettiren Işık Eğitim Kurumları gezildi.

    Bölge yetkilileri ve halkından büyük ilgi gören Türk okullarının faaliyetleri ile ilgili bilgi alan Edirne heyeti, Türkiye’den giden iş adamlarının yaptığı yatırımları inceledi.

    Ziyaretin ardından bir değerlendirmede bulunan Balkan İş Dünyası Dayanışma Derneği (BİŞDER) Başkan Yardımcısı Mahmut Kurt, Kuzey Irak’a verimli bir ziyaret gerçekleştirdiklerini söyledi.

    Türkiye’den giden insanların bölgede başarılı projelere imza attıklarını gördüklerini anlatan Kurt, Türk okullarının başarılı eğitim faaliyetlerinin kendilerini gururlandırdığını belirtti. Bölgenin iş adamları için ciddi bir potansiyel taşıdığını vurgulayan Kurt, bunun iyi değerlendirmesi gerektiğini kaydetti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER