ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mart 2014 Cuma 19:13

Eğitim-Sen Şube Başkanı Ersönmez: Sadece güvenlik sorunu değil


Gaziantep İsmet Paşa Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ali Özpolat ve Müdür Yardımcısı Savaş Ahmet Aksu bıçaklanmasına Eğitim-Sen Gaziantep Şube Başkanı Ali Ersönmez tepki gösterdi.

Öğretmenlerin günümüzde hedef tahtası haline geldiğini belirten Ersönmez, "Şiddete maruz kalmaları münferit sayılmıştır. Sendikaların ve çeşitli demokratik kitle örgütlerini şiddetle mücadele etmek için yaptığı çalışmaya rağmen MEB, gerekli tedbirleri almak ve okulda şiddeti bir eğitim sorunu olarak görmek yerine, sorunu her zaman olduğu gibi bir güvenlik sorunu olarak algılamayı sürdürmektedir." dedi.

"Şiddetin nedenlerinden biri de, sosyo-ekonomik eşitsizlikler, işsizlik, yolsuzluk ve çarpık kentleşmedir. Bu noktada biz bize düşen sorumluluğu yerine getirip sendikalrı gerekli tedbirleri almaya çağırıyoruz." diyen Ersönmez, açıklamasını şu şekilde sürdürdü: "Burada bakanlık, Valilik, İl Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de üzerine düşeni yapmalıdır. Bu tarz saldırılar devam ettikçe bu ülkenin yarınlara yürümesi mümkün olamayacaktır. Saldırıların tekrar edilmesi durumunda ortak tavır almaktan kaçınılmayacağını kamuoyuna duyuruyor, yapılan çirkin saldırıyı nefretle kınıyoruz."
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER