ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 14:57

''Eğitim Kurumları Yönetici Atama Yönetmeliği''ne tepki


Türk Eğitim-Sen üyeleri, ''Eğitim Kurumları Yöneticileri Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği''nin yazılı olduğu kağıtları Milli Eğitim Bakanlığı önünde yaktı.
     Türk Eğitim-Sen'in 81 ilden gelen şube temsilcileri Milli Eğitim Bakanlığı önünde toplandı.
     Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, burada yaptığı basın açıklamasında, ''Yönetici Atama Yönetmeliği''yle okul yöneticilerinin seçiminde yeni düzenlemeler getirildiğini belirterek, buna göre, yazılı sınavı geçenlerin mülakata girmek durumunda kalacağını, yöneticilerin valiler tarafından seçileceğini ileri sürdü.
     Söz konusu uygulamanın doğru olmayacağını savunan Koncuk, ''Sayın vali, bunlarla masa başı arkadaşı mı ki hangisi müdürlük yapacak çaptadır diye bir değerlendirme yapsın. Normalde hem sözlü hem de yazılıdan 100 alanları atayabilir ama öyle olmayacak. Sayın valilerimizin önünde bir liste olacak, 'falanı ata' diye ve sayın valilerimiz 100 alanı değil, 70 alanı okul müdürü olarak atayacak, müdür yardımcısı olarak atayacak'' iddiasında bulundu.
     Koncuk, 19 maddelik yönetmeliğin 17 maddesinin iptal edilmesi istemiyle dava açmak durumunda kaldıklarını hatırlattı.
     Türk Eğitim-Sen Başkanı Koncuk ve sendika yöneticileri, Yönetici Atama Yönetmeliği'nin yazılı olduğu kağıtları bir kazanın içinde yaktı. Gruptakiler daha sonra bakanlığın önüne siyah çelenk bıraktı.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER