ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 19:57

Eğitim İş Şube Başkanı Rüstem Kara, ÖSYM'yi eleştirdi


Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) sınav sorularını kamuoyuna açıklamama yönünde aldığı kararın eğitimde kaosa neden olacağını söyledi.

Eğitim-İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara yaptığı açıklamada, ÖSYM'nin yaptığı sınavların sorularını kamuoyuna açıklamama yönünde aldığı kararı eleştirdi. ÖSYM'nin her yıl yeni bir düzenlemeyi hayata geçirdiğini söyleyen Kara, "Kamuoyundan aldığı güven ile bütün sınavları yapan ÖSYM, ne yazık ki güvenilirliliğini kaybetmektedir. Son yıllarda yapılan sınavlarda şaibe ve sorun yaşanması ÖSYM'nin güven kaybetmesine neden olmuştur. Bundan sonrasında ise 2 milyon öğrencinin sınav sorularını açıklamayacağınızı belirttiğinizde ortalığı tamamen karıştırmış olacaksınız. " dedi.

ÖSYM'ye söz konusu uygulamadan vazgeçmesi yönünde çağrı yapan Rüstem Kara, "ÖSYM, bu düşüncesinden vazgeçmediği sürece eğitimde kaos devam edecektir. Sizin, gelişmiş dediğiniz ülkelerin hangisinde 2 milyon öğrenci bu şekilde sınava girmektedir. İşleri daha zora sokmadan bu kararınızdan dönmelisiniz. Aksi durumda yüz binlerce öğrenci ÖSYM'nin kapısına dayanak ve sınav sorularını ve cevaplarını görmek isteyecektir." şeklinde konuştu.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER