ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 21:04

Eğitim İş Hatay saldırılarını protesto etti


Eğitim İş, Hatay'da düzenlenen terör saldırılarını protesto etti. Grup üyelerinin Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda düzenlenlediği protestoda 'Savaşa Hayır' sloganı attı.

Eğitim İş, Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda Hatay Reyhanlı'da düzenlenen terör saldırılarını protesto etti. Meydanda toplanan yaklaşık 50 kişilik grup döviz taşıyarak 'Savaşa Hayır', 'Katil ABD Ortadoğu'dan defol' sloganları attı. Türk bayraklarıyla meydana gelen grup, burada basın açıklaması yaptı. İstanbul Eğitim İş Şubeleri adına Erhan Aksoy basın açıklaması yaptı.

Meydandaki vatandaşlara bombalı saldırılar hakkında açıklama yapan Aksoy, "Hatay Reyhanlı'da meydana gelen bombalı saldırılarda, çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybetmesi, bazılarının ağır yaralı olması hepimizi derinden sarsmış ve yüreğimizi dağlamıştır. Bu insanlık dışı saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Katliam boyutundaki bu saldırı, ülkemizin uluslararası terörün hedefi haline geldiğini ortaya koymuştur." dedi.

Aksoy, açıklamanın ardından saldırıda hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarına başsağlığı diledi. Açıklamanın ardından kısa bir süre daha slogan atmaya devam eden grup, sessizce dağıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER