ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 15:38

Eğitim gönüllüsü çift: Dünyada yapılacak en güzel şey eğitime destek olmak

Eğitim gönüllüsü çift: Dünyada yapılacak en güzel şey eğitime destek olmak


Zonguldaklı eğitim gönüllüsü çift, Ereğli ilçesine 24 derslikli okul yaptırmak için protokol imzaladı. Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız’ın makamında düzenlenen törene Vali Ayyıldız’ın yanı sıra eğitim gönüllüsü Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz çifti, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek ve Ereğlili eğitimciler katıldı.

Protokol töreninde konuşan Vali Erol Ayyıldız, Ereğli’de 24 derslikli Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu’nun yapımı için protokol imzaladıklarını ifade etti. Ayyıldız, "Buna mihmandarlık eden Nurdan ve Ahmet Orhan çiftinden Allah razı olsun. Onlar eğer ülke için güzel bir şey yapılacaksa, bunun eğitimden geçtiğinin çok bilincinde olan insanlar. Bu kadirşinaslıklarından dolayı şahsım, vilayetim ve eğitim camiası olarak teşekkürlerimi huzurunuzda arz ediyorum.” dedi.

Vali Ayyıldız, hayırsever çiftin, eserlerini kendi çocuğu gibi gördüğünü ve bina tamamlandıktan sonra da okulun her türlü ihtiyacı için çaba göstermeye devam etmesinin kadirşinaslık örneği olduğunu kaydetti.

DÜNYADA YAPILACAK EN GÜZEL ŞEY

Daha önce de bir okul yaptıklarını ve çeşitli eğitim kurumlarına desteklerinin sürdüğünü ifade eden Nurdan Oğuz, “Bu protokolle birlikte gerçekten çok mutluluk duyuyoruz. Bütün herkese Allah nasip etsin diyorum. Dünyada yapılacak en güzel şeyin eğitime katkı olduğunu ve eğitim olmadan hiçbir şeyin olmayacağını, bunun için eğitimde her bir kuruşun çok değerli olduğuna inanıyorum. Herkes karınca kararınca eğitime katkıda bulunmalı, bir öğrenciye katkı sağlamalı veya bir okula bir şeyler sunmalı. Bunlar çok önemli şeylerdir. Yapanlar var, Allah kabul etsin; yapacak olanlara da ‘bir an önce yapın, geç kalmayın’ tavsiyesinde bulunmak istiyorum.” şeklinde konuştu.

OKUL BİTTİKTEN SONRA DA İLGİLENMEYE DEVAM EDİYORLAR

Hayırsever iş adamı Ahmet Orhan Oğuz ise şunları söyledi: “1987 yılından beri eğitime gönül veren bir aile olarak bu faaliyetimize devam ediyoruz. Kimi zaman okul kimi zaman benzer eğitim kurumlarına katkı verdik. Bazen de esnaflardan kum çakıl alarak inşaatlara destek olmaya çalıştık. Her sene okullarımı tamir ederim. Bu hayır yarışını ömrümüz elverdiğince sürdürmek istiyoruz.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER