ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 16:48

Eğirdir'de öğrenciler yararına kermes

Eğirdirde öğrenciler yararına kermes


Isparta’nın Eğirdir ilçesinde Genç İşadamları Derneği tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes düzenledi. Belediye Zabıta Lokali'nde açılan kermese Isparta Valisi Memduh Oğuz’da katıldı.

Kermesin açılış kurdelesini Vali Memduh Oğuz, Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, Kaymakam Yalçın Yılmaz ve Dernek Başkanı Abdullah Karaca birlikte kesti. Açılışta Konuşan Vali Oğuz, “Cenabı-ı Allah Eğirdir’i çok güzel yaratmış. İnsanlar kadrini kıymetini bilmeyerek heder ederler. Sizler çok şanslısınız. Sizler de güzelliklerinize güzellik katarak hayırlar yapıyorsunuz. Bu yaptığınız hayırların mükâfatını görürsünüz. Bu halkanızın gelişerek devam etmesini diliyorum. Başta hanımefendilerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Kermeste kendi elleri ile lahmacun açan Vali Oğuz, Eğirdir’de geçen yıl temeli atılan öğrenci yurdu inşaatına da maddi olarak katkıda bulundu. Kaymakam Yalçın Yılmaz da organizasyonun yıldan yıla daha güzel yapıldığını ifade ederek, "İnsanlara eğitim yolunda yardımcı oluyorlar. Bu hayır çarşısına vesile olan herkese çok teşekkür ediyor, hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Dernek çalışanlarının hayırlarının yaparak köprü vazifesini oluşturduğunu anlatan Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral de şunları söyledi: “Yardımsever halkımızın katkılarıyla yurtlar, okullar yapılıyor. Herkes birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyor. Bu bizleri daha da güçlendiriyor. Bu gücümüzün daha ileriye gitmesini ve bu faaliyetlerin devam etmesini istiyoruz. Bu hizmet mutfağında çalışan, organize eden özellikle hanımefendi kardeşlerime çok teşekkür ediyor, hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

12 Mayıs 2013 Pazar gününe kadar faaliyet gösterecek olan kermeste Eğirdirli bayanların bir yıl boyunca el emeği göz nuru ile hazırladıkları çeyizlik ve gıda ürünleri satışa sunuluyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER