ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 00:59

Egemen Bağış'tan Faruk Loğoğlu'na yanıt

Egemen Bağıştan Faruk Loğoğluna yanıt

CHP Genel Başkan yardımcısı Faruk Loğoğlu'nun başörtüsü açıklaması üzerine Egemen Bağış CHP'ye yönelik sert açıklamalarda bulundu.


CHP Genel Başkan yardımcısı Faruk Loğoğlu'nun meclise başörtüsü il gelecek olan milletvekilleri için 'gereğini yapacağız' demesi üzerine AB Bakanı Egemen Bağış açıklamalarda bulundu.

GÜCÜN YETİYORSA SOKMA

Bazı milletvekillerinin TBMM'ye başörtüsü ile gireceğini açıkladığını anlatan Bağış, şunları kaydetti: "Yıllar önce başörtülü bir milletvekilini yaka paça dışarı atma ayıbını yaşayan TBMM'yi, bu ayıptan AK Parti kurtaracak. Ben, demokrasi tarihimize geçecek bu 3 bayan milletvekilimizi tebrik ediyorum. CHP zihniyeti iflah olmaz. Bugün bir CHP Genel Başkan Yardımcısı çıkmış diyor ki; 'Bu meclise başörtülü kimseyi sokmayız' hadi gücün yetiyorsa sokma. Biz bu ülkede her vatandaşımızın dilediği gibi yaşamasının güvencesi olmaya devam edeceğiz. İsteyen başörtü takacak, isteyen mini etek giyecek. Herkes istediği gibi yaşacak ama başkasına da karışmayacak." Egemen Bağış, konuşmasının ardından toplantıdan ayrıldı.

TÜRBAN SADECE BİR SİMGEDİR

İşte Loloğlu'nun söylediği o sözler: 'Biz TBMM'nin geleneklerine sahip çıkacağız. Türban sadece bir simgedir, burada önemli olan zihniyettir. CHP içtüzüğün verdiği bütün imkanları kullanarak gereğini yerine getirecektir'

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER