ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 15:05

Ege Üniversitesi Televizyonu yayında

Ege Üniversitesi Televizyonu yayında


Ege üniversitesi Televizyonu (EÜTV), törenle yayına başladı. Açılışı EÜ Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, EÜTV Genel Yayın Koordinatörü Prof. Dr. Fazıl Apaydın'ın yaptığı törene CHP Milletvekili Musa Çam, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, fahri konsoloslar ve birçok akademisyen katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Rektör Yılmaz, “Biz çok mutluyuz, bir hedefi gerçekleştirdik. Her şeyi ustasından öğrenmenin ilk sayfasını açtık. Üniversiteler, birikimleriyle anılır. Biz birikimlerimizi halka birinci elden vermenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu televizyonun kurulmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi. Yılmaz, televizyonun haber merkezinin Ege Ajans olacağını söyledi.

Daha sonra EÜTV'nin yıllar önce temel unsurlarını hazırlayan Prof. Dr. Göktürk İsmet Köktürk, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ve Lucian Arkas'ın ödülleri, Prof. Dr. Yılmaz tarafından verildi. Ayrıca program yapımcılarına da teşekkür belgeleri takdim edildi. Ardından konuşan Rektör Candeğer Yılmaz, “Ege'yi Ege yapan, minnet borcunu unutmamasıdır. Her konuda emeği geçen herkesi minnetle anacağız.” şeklinde konuştu.

Birçok üniversite televizyonundan daha kapsamlı olan EÜTV, birçok programı da açılışından itibaren bünyesinde bulunduruyor. Bu programlar, işin uzmanı akademisyenler tarafından sunuluyor. Televizyonda görev alan kişiler arasında, üniversite öğrencisinden doktoruna kadar geniş bir yelpaze var. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER