ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 18:29

Eflani Halk Eğitim Merkezi meslek sahibi yapıyor

Eflani Halk Eğitim Merkezi meslek sahibi yapıyor


Karabük'ün Eflani ilçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sezai Öztaş, vatandaşların talep etmesi ve imkanlar dâhilinde her çeşit kurs açabileceklerini söyledi. Öztaş, talep doğrultusunda açılan kurslara katılanların meslek sahibi olmasını amaçladıklarını söyledi.

        Sezai Öztaş, 2012–2013 eğitim öğretim döneminde devam eden kurslar hakkında bilgiler verdi. Vatandaşın talebinin de önemli olduğunu ifade eden Öztaş, "Eğitim öğretiminin başladığı eylül ayından bugüne kadar açılan kurslarda 301 erkek, 370 bayan olmak üzere toplam 671 kursiyerimiz kayıt oldu. İkinci dönem başından itibaren de kurslarımız aralıksız devam ediyor. Bunlar biçerdöver kursu, kazıma ve yükleme kursu, okuma yazama kursları, makinede dantel sarma kursu ve aile eğitimi kursları (iki kategoride) devam etmektedir.” dedi.

        Öztaş, halk eğitiminin amacının; örgün eğitime hiç girmemiş veya örgün eğitimi bitirmiş yetişkin insanlara, onların ilgi istek ve kabiliyeti doğrultusunda kurs açarak bir meslek sahibi yapmak olduğunu kaydetti. Öztaş, "Biz bu amaç doğrultusunda örgün eğitimini tamamlamış kişilerin evde boş durmamaları ve belirli faaliyetlere katılması için çalışmalarımızı yürütüyoruz.” açıklamasını yaptı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER