ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 21:22

Efkan Ala: Bize oy verenler ne istiyorsa o kararları alırız


İçişleri Bakanı Efkan Ala İzmir’de AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ziyaret sırasında gazetecilerle bir araya gelen Bakan Ala, bir gazetecinin, geçtiğimiz günlerde bazı internet sitelerinde yer alan tapelerle ilgili sorusunu yanıtladı.

Ses kaydında Efkan Ala olduğu ileri sürülen kişinin, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'ya talimat vererek, Gazeteci Mehmet Baransu'yla ilgili, “Kapıyı kıracak alacak adamı böyle kepazelik olmaz…” şeklinde konuştuğu iddia edilmişti.

Bakan Ala bu konuyla ilgili sorulan soruya şu cevabı verdi: “Arkadaşlar, şimdi biz devleti yönetiyoruz. Devlete karşı bir saldırı olduğu zaman, devletin varlığına onu bize oy verenler bizi bu görevle görevlendirenler de bizden ne istiyorsa devletin hangi refleksleri göstermesi, hangi kararları alması gerektiğini düşünüyorsa biz onları alırız”

Ala, bir gazetecinin, Berkin Elvan’ın ölümü sonrası yapılan protesto eylemlerinde İzmir’de Mustafa Candemir isimli belediye işçisinin burnunun kırılmasını ve ilgili polisler hakkında soruşturma açılıp açılmadığına yönelik soru sorması üzerine şu yanıtı verdi: “Biz şunu ortaya koyduk. İçişleri Bakanlığı olarak bütün vatandaşlarımızın, bütün partilerin, bütün siyasal anlayışların kendilerine özgür biçimde ve güvenli biçimde kendilerini ve kendi düşüncelerini, vatandaşlara ifade etme hürriyetini sağlayacağız. Ve vatandaşların beğenilerine sunacaklar. O vatandaşımızın tercihidir. Dikkat ederseniz 260 bin kişilik ve jandarma ile birlikte 400 bine varan daha yüksek ve hepsini bir araya getirdiğimizde ciddi anlamda büyük bir kitle bu görevi yapan çok sayıda güvenlik elemanımız var. Bunlar içerisinde şu ana kadar Türkiye genelinde takdire şayan bir hizmet sunduğumuzu düşünüyorum. Ama her zaman yanlış yapanlar olabilir eksik yapanlar olabilir. Biz ilkemizi ortaya koymuşuzdur. İyi yapanları çok daha iyi yapanları ödüllendiririz. Eksik yapanların gereğini yaparız yanlış yapanların gereğini yapabiliriz. Sizlerin belirttiği spesifik konuda bir inceleme başlatılmıştır. Soruşturma orada eksiği yanlışı varsa cezalandırılır yoksa bu da kamuoyu ile paylaşılabilir.”

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER