ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Mart 2013 Pazar 08:55

Edremit'te kuvvetli yağış


Balıkesir'in Edremit ilçesinde yaşanan sel felaketi nedeniyle mahsur kalanları kurtarma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.
     Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı'ndan (AFAD) yapılan açıklamada, dün 17.00-23.00 saatleri arasındaki şiddetli yağış sonucu Balıkesir Edremit ve Havran ilçelerinde metrekareye 163 kilogram yağış düştüğü belirtildi.
     Aşırı yağış nedeniyle meydana gelen sel nedeniyle bölgeye, Balıkesir 4 araç, 2 kurtarma botu ve 20 personel, İzmir'den 5 araç, 2 kurtarma botu, 22 personel, Bursa'dan 4 araç, 3 kurtarma botu, 17 personel ve Çanakkale'den 1 araç, 1 kurtarma botu ve 5 personel olmak üzere 14 araç, 8 kurtarma botu ve 64 personel gönderildiği bildirildi.
     Açıklamada, Edremit ilçesine bağlı Akçay, Zeytinli ve Kadıköy beldelerinde mahsur kalan vatandaşları kurtarma çalışmalarının devam ettiği, Sağlık Bakanlığı'na bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri'nin de çalışmalara eşlik ettiği kaydedildi.
     Havran ilçesi ile Zeytinli beldesi arasında bulunan Kanlı Dere'nin taşması sonucu bir köprünün hasar gördüğü ifade edilen açıklamada, trafiğe kapanan Balıkesir-Çanakkale karayolunun kontrollü şekilde ulaşıma açıldığı bildirildi.
     Açıklamada, saat 06.00 itibarıyla Balıkesir genelinde yağışların durduğu ve sel sularının çekilmeye başladığı kaydedildi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER