ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 13:32

Edirneli tava ciğer ustasının Çanakkale menüsü


Edirneli bir tava ciğer ustası Çanakkale Savaşı’nın tüm şiddeti ile devam ettiği günlerde Türk askerlerinin yediği menüyü müşterilerine ikram etti.

Çanakkale Savaşı’nda yaşanan erzak sıkıntısını dile getirmek isteyen Edirneli Tarihi Bahribey Tava Ciğercisi bugüne özel Çanakkale menüsü ile çıktı. Menüyü Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şubesi üyesi gaziler dağıttı. Tarihi Bahribey Tava Ciğerci İşletme Sahibi Bahri Dinar, Çanakkale Zaferi’nin Türk milleti açısından çok büyük anlamının bulunduğunu söyledi. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü etkinlikleri kapsamında gıda sektöründe hizmet verenler olarak kahraman askerlerin arada bir yiyebildikleri menüyü çıkarttıklarını anlatan Dinar, “Menümüzde şekersiz hoşaf, buğday çorbası ve kuru ekmek var. Onları da bu vesile ile yad edelim dedik. Allah rahmet eylesin. Dua edelim onlar için.” dedi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şubesi İbrahim Çalış, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Çanakkale, Kore, Kıbrıs ve şu anda Güneydoğu’da gazi olanlar adına burada bulunduklarını belirtti. Böyle bir günde bulunmaktan onur duyduğunu ifade eden Çalış, "Şehitler nurdur; gaziler onurludur." açıklamasını yaptı.

Menüyü tadanlardan Ayşe Karadaş ise "Gazilerimiz ve şehitlerimiz olmasaydı biz şu anda olmayacaktık. Onların kıymetini, bu vatanın, bu bayrağın ve özgürlüğün kıymetini bilmemiz gerekiyor." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER