ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Aralık 2014 Salı 16:14

Ecrin taburcu oldu

Ecrin taburcu oldu

Eskişehir'de 7. kattan düşen ve temizlik işçisi tarafından tutularak hayatı kurtulan Ecrin Esen (4), tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu.


Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı  Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ulukan İnan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ecrin'in yaklaşık 12 gün önce yüksekten düşme nedeniyle hastanelerine getirildiğini söyledi.

Ecrin'in hastaneye getirildiğinde kafa travması ve her iki uyluk kemiğinde kırıkların olduğunu belirten İnan, "Kafa travmasının tedavisinden sonra yaklaşık bir hafta önce Ortopedi Servisi'ne yatışını yaptık. Daha sonra her iki uyluk kemiğindeki parçalı kırıkları, kapalı yöntemle elastik çiviler kullanarak tedavisi yapıldı" dedi.

Bir hafta önce ameliyatın olduğunu anımsatan İnan, "Hastamızı birazdan taburcu edeceğiz. Bundan sonra çocuğun gelişimi Çocuk Psikiyatri Bölümü tarafından kontrol edilecek. Aylık, Ortopedi servisine gelecek. Burada film kontrolleri yapıldıktan sonrada inşallah yaklaşık 3 ay içinde de hastamızı yürüterek takibini tamamlayacağız" diye konuştu.  

Bir gazetecinin "Yürümesinde problem olacak mı?" sorusu üzerine İnan, "Çocuk, kırıkların kaynaması erişkine göre daha kolay olacağı için yürümesinde problem beklemiyoruz" değerlendirmesinde bulundu. 

Açıklamanın ardından Ecrin, hastaneden taburcu edildi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER