ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 11:19

Ece bebek ailesine geri verildi


Almanya'nın Gelsenkirchen şehrinde Gençlik Dairesi kanalıyla Kışla ailesinden alınan 6 aylık ‘Ece’ bebek ailesine geri verilecek.

    Mahkeme kararının ardından Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Ece Kışla'nın anne ve babası Fahri ile Yasemin Kışla’yı telefonla arayarak, duyduğu memnuniyeti bildirdi.

    TÜRKİYE DEVREYE GİRDİ

    Gelsenkirchen kentinde yaşayan Zonguldaklı Kışla ailesinin Ece ve Ege adında 6 aylık 2 bebekleri bulunuyordu. Ece bebeğin merdivenden düşmesi sonucu kolunun kırılması üzerine Alman Gençlik Dairesi yetkilileri Ece’ye ailesinden koparttı. Kışla ailesinin bebeğinin elinden alınması üzerine Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları’ndan Sorumlu Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ devreye girdi. Türkiye’nin Münster Başkonsolosluğu’nu olayı yakın takibe aldı.
Ece bebek ile ilgili pazartesi günü yapılan duruşmaya ise Almanya’daki sivil toplum örgütleri ile vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Mahkeme, kararını yazılı olarak aileye bildireceğini açıkladı.

    'ECE BEBEK' GERİ VERİLDİ

    Mahkeme, Kışla ailesinin 6 aylık bebeği Ece'nin ailesine geri verilmesi kararı aldı. Baba Fahri ile anne Yasemin ve dede Tahir Kışla, Gençlik Dairesi’ne giderek bu sabah Ece bebeği geri aldı. Mahkeme Gençlik Dairesi’nin bebeğin aileye geri verilmesine karşı çıkmasına rağmen bebeğin geri verilmesini kararlaştırdı.

    BOZDAĞ TELEFON ETTİ

    Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ise Kışla ailesini arayarak sevinçlerine ortak oldu. Bozdağ, Kışla ailesine bebeklerini geri almalarından dolayı duydukları memnuniyeti ifade ederken “Çocuklarımıza hep birlikte sahip çıkacağız. Türkiye her zaman sizlerin yanında olacaktır.” dediği öğrenildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER