ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Şubat 2014 Perşembe 12:05

E-5'te LPG'li araç paniği


E-5 Karayolu Ataşehir mevkiinde, seyir halinde olan LPG'li bir otomobil henüz bilinmeyen bir nedenle yandı. Yoldaki sürücülerin yangın tüpleriyle müdahale ettiği yangın, söndürülemeyince kısa süreli panik yaşandı. Yangın nedeniyle otoyol bir süreliğine trafiğe kapatıldı.

İddialara göre bir benzinlikten yakıt alan Mesut Serin'in kullandığı 34 MFV 99 plakalı otomobil, Kozyatağı'dan Kadıköy istikametine seyir halindeyken motor bölümünden yanmaya başladı. Hemen otomobili durduran sürücü Serin'in çevreden yardım istedi. Durumu gören sürücüler de, yangın tüpleriyle yardıma koştu. Vatandaşların çabaları yeterli olmayınca itfaiye ekiplerine haber verildi. Bu sırada E-5 Karayolu İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak önlem alındı. Daha sonra gelen itfaiye ekibi ters istikamette kalınca, araç bir süre daha yanmaya devam etti. Güçlükle tel örgülerin üzerinden karşı şeride geçen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. Bu arada yanan otomobilin LPG'li olması, yoldaki sürücüler arasında kısa süreli korku ve paniğe neden oldu. Yangın, yaklaşık 10 dakika süren müdahalenin ardından söndürüldü. Ölen ya da yaralanan kimsenin olmadığı yangında otomobil hurdaya döndü.

Öte yandan yanan otomobilini çaresiz gözlerle seyreden Mesut Serin, "Benzinlikten yakıt almıştım. Buraya geldiğimde yanmaya başladı. Hemen kenara çektim. Çevredeki vatandaşlar da yardıma geldiler. Araç LPG'li olduğu için kısa süreli panik yaşandı." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER