ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 10:27

Düzce'de 7-19 yaş aile eğitimi başladı


UNİCEF ve AB’nin de desteklediği 'Önce Çocuklar' adlı projenin alt projesi olan 7-19 yaş Aile Eğitimi Projesi kapsamında ailelere verilecek eğitim, Düzce Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nde başladı. Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü’nün ortaklaşa yaptığı eğitimin tanıtım etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı ve İl Müftüsü Selami Emen de katıldı.

Projenin tanıtımını yapan Rehberlik Araştırma Merkezi Müdüresi Dilek Kar, proje hakkında katılanlara bilgiler verdi. Dilek Kar, Düzce ilinde ilk etapta 28 rehber öğretmene , sonraki aşamalarda ise tüm rehber öğretmenlere eğitimler verildiğini, bu eğitimi alan öğretmenlerle 3 yılda 2 bin 516 anne ve 131 baba olmak üzere toplam 2 bin 746 veliye bu kapsamda eğitim verildiğini ve bunun çok önemli olduğunu söyledi. Ayrıca bu öğretim yılında da yeni atanan 25 rehber öğretmene eğitim verileceğini ve onların da ailelere eğitim vereceklerini hatırlattı.

Açılışta kısa bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, ailelere verilecek eğitimin son derece önemli olduğunu, ailenin lisani hallerinin, çocuklara karşı tutumlarının, çocukların davranışlarında ve ilerideki yaşamlarında müspet veya menfi tesirler bırakabileceğini kaydetti.

İl Müftüsü Selami Emen ise yaptığı konuşmada, ‘bu eğitimin katılanların aile ve mesleki hayatlarında önemli katkılar sağlayacağını, ailelerin en büyük yanılgılarının kendilerini yeterli görmeleri olduğunu söyledi. Eğitimlerin faydalı olacağını umarım temennisinde bulunan Emen,katılanlara teşekkür etti.

Düzce Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nde cuma ve cumartesi günleri olmak üzere toplam 8 hafta sürecek olan eğitim; ergeni tanımak, iletişim kurmak, birlikte büyümek, riski yönetmek, uzlaşabilmek, aile tutumları, olumlu davranış kazandırma ve geleceği planlamak gibi konuları kapsayacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER