ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2014 Cuma 19:27

Dursun Çiçek hakkında tahliye talebi


‘İrtica ile Mücadele Eylem Planı Belgesi’ altında ki imzanın sahibi olduğu iddia edilen Ergenekon davası hükümlüsü Dursun Çiçek, avukatı vasıtasıyla tahliye talebinde bulundu.

Dursun Çiçek’in tahliye talebi dilekçesini aynı zaman kızı olan avukatı İrem Çiçek nöbetçi olan İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi’ne verdi. Avukat Çiçek, dilekçesinde İlker Başbuğ hakkında Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlaline ilişkin kararını gerekçe olarak gösterdi. Avukat Çiçek’in dilekçesinde dün yürürlüğü giren 6526 sayılı yasa TMK 10. maddesi ve yetkili mahkemelerin kaldırılması gerekçe olarak belirtildi. İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi Çiçek’in dilekçesini İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi. Çiçek’in tahliye talebine ilişkin kararın İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından değerlendirilmesi bekleniyor.

Öte yandan, Ergenekon hükümlülerinden Tuncay Özkan ve Mustafa Levent Göktaş hakkındaki tahliye talebi de İstanbul 21. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından inceleniyor. Yeni anayasa değişikliğiyle birlikte Ergenekon tutuklu sanıklarının tahliye talepleri art arda gelmeye başladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER