ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Haziran 2013 Salı 13:04

"Duran adamı CHP’nin başına geçirin"

"Duran adamı CHPnin başına geçirin"


Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Taksim’de dün ortaya çıkan ‘duran adam’ eylemine değindi. Bağış, “Duran adamı CHP’nin başına geçirin. Siz de kurtulun, memleket de kurtulsun.” dedi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen 'Kariyer Zirvesi 2013' adlı konferansa katıldı. Programda konuşan Bağış, “Durmakla, durup bakmakla bir şey olsaydı Türkiye’nin, milletin vicdanında yargılanıp müebbet muhalefete mahkum olmuş anamuhulafet partisi çoktan iktidar olurdu. Çünkü onlar yıllardır duruyor. Türkiye’de yeni bir fenomen başladı, yeni bir popülarite çıktı; duran adam. Duran adam arıyorsanız gidin CHP’de çok var onlardan. Mademki bu duran adamı bu kadar tuttular, ben buradan anamuhalefet partimize bir çağrıda bulunuyorum. 3 haftada yaşananlar gösterdi ki bu millet sizin muhalefet etme becerinize güvenmiyor. Mademki sizde duran adamlardan daha popüler bir duran adam var, gelin bu duran adamı CHP’nin başına geçirin. Siz de kurtulun, memleket de kurtulsun.” diye konuştu.

‘İNGİLTERE BAŞBAKANI, ERDOĞAN GİBİ OLMAK İSTİYOR’

İngiltere Başbakanı David Cameron’un Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gibi olmak istediğini söyleyen Bağış, “Türkiye yüzde 3 büyürken Avrupa yüzde 7 büyüdü. Bütün Avrupa’yı toplayın bir Türkiye kadar büyüyemediler. Bize imrenmelerinden daha doğal bir şey olabilir mi? Bu gelişmeler birilerini rahatsız edebilir. Türkiye Avrupa’nın en güçlü, en kararlı ülkesi. Türkiye’nin Başbakanı da şu an Avrupa’nın en karizmatik lideridir. Kimse saptırmasın, ‘Bağış kendi başbakanı övüyor’ demesin. İngiltere Başbakanı Cameron iki gün önce dedi ki ‘Aslında hepimiz Recep Tayyip Erdoğan gibi olmak istiyoruz. Hepimiz onun gibi kendi halkı nezdinde güvenilirliğe sahip olma istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Kendini bilmez birileri Avrupa’da dün çıkmış Başbakan'a ‘beton kafalı’ deme hadsizliğinde bulundu.” diyen Bağış, “Biz sabun kafalılara cevap bile vermiyoruz.” dedi.

Salondaki gençlere seslenen Bağış, “Biz elinde sopalarla ve baltalarla ülkenin özel ve kamu malına zarar veren bir gençlik hayalini kurmuyoruz. Biz tam aksine ellerinde tablet bilgisayarlarıyla, vizyon sahibi, bilgiye dayalı fikirleri olan gençlik, kendinden emin bir Türkiye hayal ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Bağış, sözlerin şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin bu zihniyetten ilk çekişi değil. Salonda yaşı benden daha büyük olanlar var iyi bilirler. Anadolu’da hala CHP deyince insanların aklına jandarma dipçiği gelir. Allah bu ülkeyi onların o zulmettiği karanlık günlere döndürmekten korusun.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER