ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Aralık 2013 Cuma 15:03

Dur ihtarına uymadı askerin üzerine ateş açtı


Genelkurmay Başkanlığı, Suriye’den sınıra doğru yaklaşan kaçakçıların dur ihtarına uymayarak askerin üzerine ateş açtığını açıkladı. Kaçakçılar, hudut birliklerinin karşılık vermesi üzerine bölgeden uzaklaştı.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, 3’üncü Hudut Alay Komutanlığı'na bağlı Şanlıurfa Suruç Gülünce Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde, 20 şahsın, 10 motosiklet ve bir kamyonet ile beraber, kaçakçılık yapmak maksadıyla Suriye’den Türkiye’ye doğru geçmeye çalıştıkları tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, “Bölgede bulunan hudut unsurlarımız tarafından kaçakçı şahıslara 'dur' ikazında bulunulmuştur. Ancak kaçakçı şahıslar, yapılan ikazlara uymayarak hududa doğru ilerlemeye devam etmişlerdir. Kaçakçılar, bölgeden uzaklaşmamış ve hudut unsurlarımızın üzerine 10 el ateş etmiştir. Açılan ateşe, hudut unsurlarımız tarafından ateşle karşılık verilmiş ve yapılan müdahaleler sonucunda söz konusu şahıslar Suriye tarafına doğru bölgeden uzaklaşmış ve kaçakçılık girişimi engellenmiştir.” denildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER