ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 10:05

Dünyanın en büyük İngilizce eğitimi Türkiye’de

Dünyanın en büyük İngilizce eğitimi Türkiyede


İngiltere’nin önde gelen dil kurslarından Pilgrims, yaz mesleki gelişim kurslarını SeltAcademy işbirliği ile 2 hafta boyunca Gediz Üniversitesi’nde düzenleyecek. Kursta, İzmir çevresinde tarihi ve kültürel yerleri ziyaret etme olanakları da sunulacak. Gediz Üniversitesi öğrencileri, kültürel alışveriş sağlamak amacıyla yabancı misafirlere Türk kültürünü asistan ve tur rehberi eşliğinde tanıtacak.

Kurs, anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite düzeylerinde eğitim veren öğretmenlere hitap edecek şekilde hazırlandı. Eğitim ile öğretmenlerin İngilizce kullanımını iyileştirmek, öğrenme ve öğretmenliğe ilişkin yeni anlayışlar kazandırılmak hedefleniyor. Ayrıca 18-31 Ağustos 2013 tarihleri arasında düzenlenecek programın öğleden sonraları isteğe bağlı çalıştaylar ile zenginleştirilecek. Pilgrims Öğretmen Eğitimi, İngiltere’de Kent Üniversitesi’nde 35 yılı aşkın bir süredir öğretmenlere mesleki gelişim kursları sunuyor. Mario Rinvolucri, Hanna Kryszewska, Sheelagh Dellar ve Paul Davis gibi isimleri bünyesinde bulunduran Pilgrims, Türk eğitimcilerinden Yasemin Yelbay, Işıl Boy ve Beyza Yılmaz da bünyesine kattı.

Pilgrims Öğretmen Eğitimi Departman Müdürü Jim Wright, uluslararası eğitimci ekiplerinin düzenledikleri kursların önemli bir bileşenini teşkil ettiğini söyledi. Wright, bu eğitimcilerin bütün dünyadan öğretmenlik ve eğitmenlikle ilgili bilgi ve deneyimlerini bir araya getirdiğini dile getirdi. Selt Academy Eğitim Koordinatörü Kristina Smith, "Bu bölgedeki öğretmenler İngiltere’deki kurslara katılmak için AB kaynaklarından her zaman fon alamamaktadır. İngiltere vizesi de bir başka güçlük oluşturmaktadır. Bu açıdan eğitimcileri buraya getirmek başvurulacak mükemmel bir çözüm yoludur." dedi. Türk öğretmen ve eğitimcilerinin eğitim teknolojisi alanında öncülük yaptığını dile getiren Smith, en iyi eğitim teknolojisi kullanımlarının hâlâ keşfedilmeye devam ettiğini dile getirdi. Smith, "Pilgrims’te eğitim teknolojisi kurslarını ilk başlatan Türkiyeli eğitimcilerdi. Öğretmenler için şu ana kadar sosyal medya ve akıllı tahta kullanımıyla ilgili kurslar düzenledik. Şimdi de mobil öğrenme kursunu ekliyoruz. Öğretmenlerin dijital okur yazarlıkla ilgili temel beceriler kazanmalarına ve Web 2.0 araçlarının nasıl kullanacaklarını öğrenmelerine yardımcı oluyoruz." ifadelerini kullandı.

Zambak Yayın Grubu Yabancı Yayınlar Genel Müdür Ali Çopur da Pilgrims’in insancıl ve üretken eğitim uygulamalarıyla özdeşleştiğini söyledi. Daha önce kendisinin de Pilgrims kursuna katıldığını belirten Çopur, kursta katılımcılara güven ve yetkinlik kazandırıldığını ifade etti. Çopur, "Hepimiz, öğrendiklerimizi öğrenciye ulaştırabileceğimiz yeni yollar öğrendik. Şimdi bu eşsiz deneyimi olabildiğince fazla öğretmene yaşatmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

Programla ilgili bilgi almak için pilgrimscourses@seltacademy.com ve www.seltacademy.com adresleri ziyaret edilebilir.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER