ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 12:40

Dünyaca ünlü sanatçılar Samsun'a gelecek

Dünyaca ünlü sanatçılar Samsuna gelecek


Samsun’da Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 94. yıl kutlama etkinlikleri kapsamında, Türkiye ve dünyada tanınmış sanatçıların yer alacağı müzik ve sahne sanatları festivali düzenlenecek.

Samsun Uluslararası Müzik ve Sahne Sanatları Festivali (SAMFEST)’in tanıtımı için Samsunum-1 gemisinde basın toplantısı düzenlendi. Samsun’un her geçen gün büyüyüp geliştiğini ve çok önemli organizasyonlara ev sahipliği yapmaya başladığını belirten Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, 25 Mayıs - 7 Haziran tarihleri arasında sanatseverleri Samsun’da buluşturacak olan festival için Türkiye’nin yanı sıra yurt dışından da vatandaşların kente gelmesini beklediklerini söyledi. Etkinliğin turizmden hak ettiği payı alması noktasında kentin tanıtımına önemli katkı sağlayacağını kaydeden Vali Aksoy, "Samsun artık kültür ve sanat şehri oldu. Bunun bir göstergesi olarak da düzenlenecek olan festival büyük önem arz ediyor. Kentimizin tarihsel süreç içerisinde çok önemli değer ve birikimleri var. Bunların ortaya çıkabilmesi Samsun’un sanat alanında da var olduğunu ortaya koyabilmesi açısından önemsiyoruz. Valiliğimiz başta olmak üzere büyükşehir belediyesi, ticaret sanayi odası, ticaret borsası ve sponsor firmaların katkısıyla festivalimizin ilkini bu sene gerçekleştireceğiz." dedi.

Daha şimdiden festival biletlerinin vatandaşlar tarafından sorulmaya başladığını vurgulayan festivalin Sanat Yönetmeni Mehmet Yılmaz ise uluslararası düzeyde tanınmış sanatçı ve müzik topluluklarını Samsun’a getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Biletlerin internetten satışa çıktığını sözlerine ekleyen Yılmaz, ayrıca Atatürk Kültür Merkezi Opera gişesi ve AVM’lerde açılan stantlardan da etkinliğine göre 7 ile 50 TL arasında değişen fiyatlarla biletlerin temin edilebileceğini hatırlattı.

Basın toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Festival Başkanı Sedat Demirci ve sponsor firmaların yetkilileri katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER