ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 21:37

Dünyaca ünlü müzisyen Şefika Kutluer Tarsus'ta flüt resitali verdi

Dünyaca ünlü müzisyen Şefika Kutluer Tarsusta flüt resitali verdi


New York Times eleştirmenlerinin ‘Sihirli Flüt’ diye isimlendirdiği dünyaca ünlü müzisyen Şefika Kutluer, Mersin’in Tarsus ilçesinde verdiği konserde unutulmaz bir gece yaşattı.

Tarsus Amerikan Koleji’nin kuruluşunun 125. yılı etkinlikleri kapsamında Saint Paul Anıt Müzesi’nde sevenleriyle buluşan Sihirli Flüt Şefika Kutluer, yaklaşık bir saat süren konseri ile dinleyenlere unutulmasz bir akşam yaşattı. Tarsus Amerikan Koleji Mezunları Derneği Başkanı Ali Cerrahoğlu, konserden önce yaptığı konuşmada, dünyaca ünlü devlet sanatçısı Sihirli Flüt Şefika Kutluer’in yoğun programlarına rağmen kendilerini kırmayarak geldiği için teşekkür etti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Senfoni Orkestrası solist sanatçısı olan Kutluer’in flütünden çıkan nağmeler kilisede ayrı bir atmosfer oluşturdu.

Kutluer, Unicef’in İyi Niyet Elçisi olmasın yanında dünya çapında yardım konserleri de düzenliyor. Amerika Birleşik Devletleri Carnegie Hall’de 4 kez flüt çalan Kutluer, Lincoln Center, Kenter Center gibi önemli merkezlerde verdiği konserlerden sonra Amerikan müzik kritiklerinin sürekli övgülerini alıyor.

Sanatçı Kutluer’in konserini Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kasım Ersoy, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, ilçede bulunan oda ve dernek başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER