ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 13:13

Dünyaca ünlü kurra Er, Erzurum'da Kur'an ziyafeti verdi

Dünyaca ünlü kurra Er, Erzurumda Kuran ziyafeti verdi


Dünyaca ünlü Iraklı kurra hafızı Remzi Er, Ulucami'de teravih namazı öncesinde Kur'an tilavetinde bulundu. Er, cami cemaatinin talebi doğrultusunda ayrıca teravih namazı kıldırdı.

Bağdatlı kurra, 1988-1990 dünya Kur'an-ı Kerim okuma birincisi Remzi Er Erzurum'a geldi. Ulu Cami'de Kur'an-ı Kerim tilavetinde bulunan Er, Erzurumlulara ve cami cemaatine unutulmaz manevi dakikalar yaşattı. Ulu Cami imam hatibi Abdulkadir Düzenli'nin yatsı namazını kıldırması ardından, cemaatin kurra Er'in teravih namazını kıldırması yönünde imam-hatip Düzenli'ye talepte bulunması üzerine Er, teravih namazını kıldırdı. Teravih namazı sonrasında ise Remzi Er, Kur'an-ı Kerim okudu. Bu sırada çok sayıda vatandaş cep telefonları ile kurra hafız Er'in Kur'an-ı Kerim tilavetini kaydetti. Dünyaca ünlü kurra Abdussamed'e sesinin ve yorumunun benzemesinden dolayı cemaat, Er'i, 'Küçük Abdussamed' olarak nitelendirdi.

Ulucami İmam-Hatibi Düzenli, bir Ramazan günü ve teravih namazı vaktinde ünlü kurra Er'i Erzurum'da ve camilerinde görmekten sevinç duyduğunu söyledi. Teravih namazı kıldırmasından dolayı Er'e teşekkür eden Düzenli, "Manevi güzelliği yaşadığımız bir gecede dünyaca ünlü Remzi Er hocamız teravih namazı kıldırdı. Mükemmel yorum ve sesiyle bizleri mesud ettiği Kur'an tilavetinden dolayı şahsım ve cemaatim adına kendisine teşekkür ediyorum. Allah kendisinden ebediyyen razı olsun." diye konuştu.

Ünlü kurra hafızı, ayrıca, Erzurum Valiliği tarafından şehit ve gazi aileleri için Aziziye Tabyaları'nda verilen iftar yemeğine katılıp burada Kur'an-ı Kerim tilavetinde bulunmuştu. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER