ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Haziran 2013 Pazar 16:29

'Dünya sağlık için hareket et günü' etkinlikleri düzenlendi

Dünya sağlık için hareket et günü etkinlikleri düzenlendi


Bitlis Valiliği ile Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından, Tatvan'da 'Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü' etkinlikleri düzenlendi.

Van Gölü’nün Tatvan sahilinde yapılan etkinlikte bisiklet turları düzenlendi ve Bitlis şivesiyle hazırlanmış olan 'Özünüze İyilik Edin, Hareket Edin' yazılı pankart eşliğinde yürüyüş yapıldı.

Etkinlik hakkında gazetecilere açıklama yapan Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, kampanya çerçevesinde özellikle hareketli yaşamanın, sağlıklı kalmanın, hareket etmenin, insan sağlığı, insan psikolojisi ve çalışan olarak performansının yükseltilmesine dikkat çekmek amacıyla kamu çalışanları, gençler ve vatandaşlarla birlikte Van Gölü’nün Tatvan sahilinde bir etkinlik gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bütün toplumlarda bu tür etkinliklerin gelişmesine ve hayatın tüm alanlarına yayılması dileğiyle hareket ettiklerini belirten Vali Yurdakul, “Vatandaşlarımızın yürüyüş alanlarına yönelmelerini ve sağlıklarına daha da çok önem vererek bilinçli bir şekilde yürüyüşlerine ağırlık vermelerini umut ediyoruz.” dedi.

Yaklaşık 5 kilometrelik sahil yolunda yapılan etkinliklere Bitlis Vali Yardımcısı Akif Pektaş, Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, Bitlis Halk Sağlığı Müdürü Mehmet Yakışır, kurum amirleri, doktorlar, hemşireler, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı. 


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER