ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 22:57

''Dünya Medeniyetler Kraliçesi'' Yarışması iptal edildi


Diyarbakır'da 7 Nisan'da düzenlenmesi planlanan ''Dünya Medeniyetler Kraliçesi'' Yarışması iptal edildi.
     Yarışmanın onursal başkanı Süha Özgermi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bazı sebeplerden dolayı yarışmayı iptal etmek zorunda kaldıklarını söyledi.
     ''Şen geldik ama Diyarbakır'a doyamadan gidiyoruz. Kimseye kırgın değiliz. Kentin yöneticileri çok meşgullerdi. Geldiğimiz gibi gidiyoruz. Gözyaşlarıma hakim olamıyorum'' diyen Özgermi, yarışma için salon bile tahsis edilmediğini belirtti.
     Özgermi, ''Kibarca 'salonlarımız dolu' denildi. Böyle olmasını istemezdik. Birkaç saat içerisinde de kenti terk edeceğiz. Hepimiz çok üzgünüz. Davet etsinler bir daha geliriz'' diye konuştu.
    
     Tepki gösterdiler
    
     Öte yandan Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi önünde toplanan Bilge Gençlik Kulübü üyesi bir grup öğrenci, basın açıklamasıyla yarışmaya tepki gösterdi.
     Grup adına hazırlanan açıklamayı okuyan Fahrettin Akman, güzellik yarışması için peygamberler ve sahabeler şehri Diyarbakır'ın kasıtlı olarak seçildiğini ifade ederek, şöyle konuştu:
     ''Kutlu doğum ayına denk getirilmesi ise vahametin diğer boyutudur. Yarışmanın amacı bu ayı Muhammedi renge boyayan halkımızın peygambere olan sevgi ve muhabbetini yapacakları bu tarz faaliyetlerle gölgede bırakma gayretinden başka bir şey değildir. Bu etkinliğe destek veren tüm resmi ve sivil kuruluşları desteklerini kesmeye davet ediyoruz. Söz konusu etkinlik derhal iptal edilmelidir.''

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER