ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 16:53

Dünya kültürünü tehdit eden riskler


Dünya kültür mirasını tehdit eden riskler ''Risk Durumlarında Kültürel Mirasın Korunması: Fırsatlar ve Tehditler'' başlıklı 15-17 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek uluslararası sempozyumda masaya yatırılacak.
    
Konuyla ilgili açıklamaya göre, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Davutpaşa Kampüsü'nde düzenlenecek sempozyuma, 36 ülkeden 75 akademisyen sunumlarıyla katkıda bulunacak.
    
İstanbul'da deprem başta olmak üzere afet risklerinin azaltılması amacıyla yapılan çalışmaların anlatılacağı etkinlikte, Uluslararası Anıtlar ve Sitler Konseyi ICORP Başkanı Rohit Jigyasu ve Dünya Bankası Kentsel Kültür Miras Koordinatörü Anthony Gad Bigio konuşma yapacak.
    
Sempozyumda, ''İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (ISMEP) Kültür Varlığı Yapılarında Risk Azaltma'', ''Afet Yönetimi'', ''Doğal Afetler'', ''Yavaş Risklerin Yönetimi'', ''Afet Yönetimi'', ''Çatışma Alanlarında Yönetim'', ''Yavaş Risklerin Yönetimi'', ''Risk Azaltmada Yenilikçi Teknolojiler'' ve ''Risk Altındaki Taşınır ve Soyut Miras'' ana başlıklı oturumlar altında Türkiye'den ve Dünya'dan farklı örneklerin incelendiği çok sayıda sunum yapılacak.
    
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER