ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 15:55

Dünya gençleri yaşanabilir bir çevre için yarıştı


Uluslararası Çevre Proje Olimpiyatı (INEPO) Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. 45 ülkeden çok sayıda öğrencinin katıldığı olimpiyatta, jüri tarafından beğenilen 10 proje altın madalya kazandı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Çevre Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde Fatih Koleji tarafından düzenlenen 21. INEPO ödül töreni Haliç Kongre Merkezi'nde yapıldı. Törene Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Fatih Eğitim Kurumları Genel Müdürü Mehmet Kıcıroğlu, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. Tören İstiklal Marşı okunması ile başladı. Daha sonra Fatih Koleji öğrencileri canlı müzik eşliğinde performanslarını sergiledi. INEPO’nun tanıtım filmi izlendikten sonra çevreye duyarlı kurum ve kuruluşların temsilcilerine ödülleri verildi.

Cumartesi günü sergi ile başlayan olimpiyatın ödül töreni de şölen havasında geçti. 45 ülkeden gençlerin katıldığı programda, katılımcılar kendi ülkelerine özgü kıyafetleri, bayrakları ve şiveleri ile göz doldurdu. Törende jüri tarafından beğenilen 10 farklı proje altın madalya kazandı. Altın madalyaların yanı sıra çok sayıda öğrenciye gümüş ve bronz madalya verildi.

Törende konuşma yapan Fatih Eğitim Kurumları Genel Müdürü Mehmet Kıcıroğlu, “İnepo 21 yıldır okul çağındaki gençleri çevre konusunda bilinçlendirmeyi ve gelecek kuşaklara örnek olmalarını sağlamayı ayrıca öğrencilerin bizzat yaşayarak proje geliştirmelerini amaçlıyor. Çünkü gelecek için yaşanabilir bir dünya oluşturmak gerekiyor. Katılımcı ülke sayısı bugün 45 ülkeye çıkmıştır.” ifadelerini kullandı.

Tören öğrencilerin ödüllerini almaları ile son buldu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER