ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 17:07

Dünya Dostluk ve Barış Rallisi


 Türkiye'nin Düsseldorf Başkonsolosu Fırat Sunel, Dünya Dostluk ve Barış Rallisi Türkiye Başkanı Nadir Serin ile bazı sporcular Tokat Valisi Mustafa Taşkesen'i ziyaret etti.
     Dünya Dostluk ve Barış Rallisi kapsamında Tokat'a gelen Sunel ve Serin, sporcularla Vali Taşkesen'e ziyarette bulundu.
     Burada konuşan Sunel, rallinin Türkiye'nin tanıtımına hizmet ettiğini belirterek, şöyle konuştu:
     "12 gün boyunca Türkiye üzerinde dolaşıyoruz. Turistlerin daha az gitti yerlere gidiyoruz, Tokat gibi, Ordu gibi. Ülkemizin gizli hazinelerini, misafirperverliğini yabancı kamuoyuna duyurma imkanımız oluyor. Burada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu rallinin iki tane amacı var. Birincisi ülkemizin tanıtımı, 20 ülkeden 700 sporcu var. Bunlar daha sonra bizim kültür elçimiz oluyorlar. Bu rallinin çeşitli hayır işleri var. Gidilen yerlerde ileriye dönük iş birliği adımları atılıyor. Bu 300 araç Ürdün'de geliri Filistinli mültecilerin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere Birleşmiş Milletler'e devredilecek."
     Taşkesen de "Almanya'daki yurttaşlarımızın organize ettiği uluslararası bir ralli. Yaklaşık 300 araç ve 700 sporcu bulunuyor. Bugüne kadar 10 ülkeyi gezmişler. Bu ralli Ürdün'de sona erecek. Zile ve Tokat'ı da görmüş oldular. Bu ralli içinde çeşitli yarışmalar da var" dedi.
     Vali Taşkesen, daha sonra Fırat Sunel'in otomobilinin direksiyona geçerek bir süre kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER