ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 15:12

Dünya Çocukları'na coşkulu karşılama

Dünya Çocuklarına coşkulu karşılama


Uluslararası Dil ve Kültür Festivali kapsamında düzenlenen 11. Türkçe Olimpiyatları'nın Batman ayağı için şehre gelen çocuklar, görkemli bir törenle karşılandı.

    22 ülkeden 100 öğrencinin ve öğretmenlerinin yer aldığı festival kafilesi Batman'a geldi. Mardin'den karayoluyla Batman'a gelen kafile şehir girişinde Bardakçılar Dinlenme Tesisleri'nde davul zurnayla karşılandı. Coşkulu kalabalığın sevgi gösterisi ve çiçek takdimi ile karşılanan misafirler, halk oyunları ekibinin oynadığı Batman oyunları gösterisini beğeni ile izlendi.

    Daha sonra yüzlerce araçtan oluşan konvoy şehre giriş yaparak Turgut Özal Bulvarı ve Cumhuriyet Meydanı güzergahını takip ederek, şehir merkezini dolaştı. Şehir turunda araç konvoyuna vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

    Şehir turunun ardından dinlenmeye çekilen öğrenciler saat 15.00'da protokol ziyaretleri gerçekleştirecek. Batman Valiliği, Emniyet Müdürlüğü ve bazı kurumları ziyaret edecek olan öğrenciler, akşam saat 20.00'da Batman Şehir Stadyumu'nda 140 ülkenin ‘Evrensel barışa doğru’ yürüdüğü 11. Uluslararası Dil ve Kültür Festivali programına katılacak.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER