ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Mayıs 2013 Çarşamba 21:14

Dünya çocukları Boğaz Köprüsü manzarasında yemek yedi

Dünya çocukları Boğaz Köprüsü manzarasında yemek yedi


Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından düzenlenen Uluslararası Dil ve Kültür Festivali kapsamında bu yıl yapılan 11.Türkçe Olimpiyatları'na katılmak için İstanbul’a gelen dünya çocukları, Boğaz Köprüsü manzaralı Ortaköy Polisevi’ndeki yemek programında buluştu.

Boğaz manzarasında buluşan öğrenciler, arkadaşlarıyla unutulmaz saatler geçirdi. Boğaz Köprüsü’ne hayran kalan öğrenciler, boğaz manzaralı bir mekânda ilk defa yemek yemenin tadını çıkardı. Renkli yemek buluşmasında duygularını dile getiren öğrenciler, Boğaz Köprüsü'nü ve İstanbul’u çok beğendiklerini söyledi.

Kazakistanlı Ayken Balgabayeva “Türkiye’yi çok beğendim. Bulunduğum boğaz manzaralı mekan da çok güzel. Bu yarışmalara katıldığım için çok mutluyum.” dedi. Kosovalı Donika Blaku ise “Daha önce de İstanbul’a gelmiştim. İstanbul’u çok beğendim.” diye konuştu. Güney Afrikalı Ahmet İbrahim de “Boğaz Köprüsü manzaralı bir mekânda yemek yemenin heyecanı içerisindeyim. Manzarayı çok beğendim.” ifadelerini kullandı.

Olimpiyatlar kapsamında 140 ayrı ülkeden gelen dünya çocukları 1 Haziran’da başlayacak olimpiyatlar süresince 55 ayrı vilayette yaklaşık 100 sahne gösterisi gerçekleştirecek. 


KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER